4ος: Δελφάκης (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Βέλλιος (Ξάνθης)
ΣΚΟΡΕΡ: 2', 43' Ρατς, 27' Μακ, 45' Αθανασιάδης
ΚΙΤΡΙΝΗ: 16' Ρατς – 42' Μονιάκης

Ο Θάνος προερχόταν από κακή εμφάνιση στο ματς Λεβαδειακός – ΠΑΟ 1-1, όπου ευνόησε τους φιλοξενούμενους και έδειξε ότι είχε άγχος στην Τούμπα. Όμως, του βγήκε το ματς, καθώς ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε νωρίς (2’) και στο 27’ έκανε το 2-0.
Η απόδοσή του περνά σε δεύτερη μοίρα, όμως οφείλουμε να εντοπίσουμε κάποιες λεπτομέρειες:
-Στο πρώτο ημίχρονο δεν φόρεσε το σήμα του διαιτητή στο τσεπάκι της φανέλας του. Το ξέχασε λόγω άγχους;
 -Στο 22’ δεν σφύριξε φάουλ στον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, καθώς ο Σκόνδρας έπεσε πάνω του με τα πόδια,στη συνέχεια της φάσης η μπάλα πήγε στο δοκάρι σε σουτ του Μακ και ενώ ο Λόρια ήταν στο έδαφος.
-Το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ προήλθε από ανύπαρκτο φάουλ του Μονιάκη, στον οποίο κακώς έδειξε και κίτρινη κάρτα.

***Στο 17’  ο βοηθός Μαγιάνης εσφαλμένα δεν σήκωσε την σημαία σε οφσάιντ του Σκόνδρα και άφησε την επίθεση να εξελιχθεί.