Με θετικό πρόσημο ο Παπαδόπουλος

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 5-1
31' Π. ΚΑΣΑΜΙ                   86' Α. ΛΙΛΑ
32' Κ. ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ
 42' Α. ΜΠΟΤΙΑ
 52' Θ. ΤΖΗΜΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΥΤ.)
 72' Τ. ΝΤΟΥΡΜΑΖ (ΠΕΝ.)
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Παρατηρητής: Μητροφάνης (Αθηνών)

Από μια καλή διαιτησία συνοδεύτηκε το 5-1 του Ολυμπιακού επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο ρέφερι του ματς Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) έδειξε μεγάλη άνεση στις κινήσεις του, χωρίς το τρακ του άπειρου (άλλωστε ήταν επτά χρόνια στη Φούτμπολ Λιγκ) και γενικά φαίνεται πως μπορεί να πάει από το καλό στο καλύτερο. Σωστή η απόφασή του να καταλογίσει πέναλτι του Σκόνδρα στον Μαζουακού. Ο αμυνόμενος πήγε επικίνδυνα πάνω στον αντίπαλό του και τον βρήκε στο πόδι.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ντουρμάζ βρέθηκε στο έδαφος από χτύπημα του Μπέριου. Σε αυτή την φάση θα μπορούσε να τον βοηθήσει κάποιος από την υπόλοιπη διαιτητική ομάδα. Πάντως, ο Παπαδόπουλος έδειξε κίτρινη στους Σαλίνο, Ακόστα που είχαν κοκορομαχία, εφαρμόζοντας τον κανονισμό.
Στο 4-0 ο Γρεβένης έφυγε για τη σέντρα την πρώτη φορά που πέρασε η μπάλα τη γραμμή.

Τα φάουλ είναι 18-12 υπέρ του ΠΑΣ, οι βοηθοί σήκωσαν πέντε οφσάιντ σε βάρος του ΠΑΣ και τα κόρνερ είναι 5-2.