ΕΠΣ Μακεδονίας: Ομάδα έφυγε από το γήπεδο, διαμαρτυρόμενη για τις αποφάσεις του διαιτητή

Στον Εύοσμο, ο Αίολος Ευόσμου 2014 ενώ ήταν μπροστά με σκορ 2-0 απέναντι στη Δάφνη Ακροποτάμου, η αναμέτρηση αυτή διεκόπη, λόγω αποχώρησης της φιλοξενούμενης ομάδας.
Όπως θα διαβάσετε από το φύλλο αγώνα που συνέταξε ο διαιτητής, η Δάφνη έφυγε διαμαρτυρόμενη εντόνως για τις αποφάσεις του διαιτητικού τρίου.
Διαβάστε τις παρατηρήσεις του διαιτητή του αγώνα κ. Κύρκου (βοηθοί Μπάτσιος & Αχμετσίκ):
«Στο 34ο λεπτό του αγώνα, αποχώρησε η φιλοξενούμενη ομάδα από το γήπεδο.
Στο ίδιο λεπτό εισήλθαν και οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας με αποτέλεσμα να με εξυβρίζουν μέχρι την είσοδό μου στο γραφείο των διαιτητών. Στο ίδιο λεπτό, ο ποδοσφαιριστής της φιλοξενούμενης ομάδας με το Νο8 ΚΑΖΑΝΑΣ Α. με χαρακτήρισε «Μ..κα, γ… μένο α…ίδι και κινήθηκε εναντίον της τριάδας των διαιτητών.
Αμέσως μετά ο ποδοσφαιριστής της φιλοξενούμενης ομάδας με το Νο2 ΣΤΑΦΥΛΙΔΗΣ Β. και επίσης ο αρχηγός της ομάδας ΣΤΑΦΥΛΙΔΗΣ Γ. με ακατανόμαστα λόγια όπως γ..ιέται η μάνα σου, να ψοφίσει.
Επίσης στον αγωνιστικό χώρο έμειναν οι γηπεδούχοι, το σκορ στο 34ο λεπτό ήταν 2-0».
Έως τότε, το σκορ όπως είπαμε ήταν 2-0 υπέρ του Αιόλου. Τα γκολ πέτυχαν ο Καραϊσκος και ο 14χρονος Χαραλαμπίδης.